Blog Kokosa

.NET i okolice, wydajność, architektura i wszystko inne

NAVIGATION - SEARCH

WG.NET 90 debriefing oraz devWarszaty briefing!

WG.NET 90 za nami, powoli zbliżamy się do okrągłego, setnego wydania! Dla mnie to było ważne spotkanie, bo miałem po raz drugi przyjemność wystąpić ze swoją prezentacją. Stresu było sporo, bo po bardzo pozytywnym odbiorze mojego kwietniowego wystąpienia, bałem się wypaść gorzej. I jednak w moim odczuciu wypadłem gorzej. Ale i tak się cieszę, bo to ogromne i cenne doświadczenie. A z napływających ankiet wynika, że trochę wiedzy na temat load testów udało się Wam przekazać, a to najważniejsze! :) "Lessons learned" jak to mawiają za granicą, kolejne tematy prezentacji już formują się w głowie. Jeśli byliście na spotkaniu, a jeszcze nie wypełniliście ankiety - bardzo Was o to proszę. To ogromna dawka feedbacku, wiedzy i motywacji.

 

Slajdy z prezentacji umiesciłem na Slideshare, za jakiś czas pojawi się również nagranie wideo na oficjalnym kanale WG.NET na YoutTube.W ramach tej prezentacji dokonałem eksperymentu i zamieściłem kilka rysunków własnego autorstwa - próbując by było trochę śmieszniej. Cieszę się, że ankiety jednoznacznie wskazują, że obrazki się podobały. Nie wiem jeszcze czy zawsze będę szedł tą drogą, nie jest to łatwe i bardzo zauważalne. Ale zobaczymy...

 

Zamierzam też wrzucić na Githuba przykładową, użytą w demach stronkę bankruptTravel oraz skrypt testowy JMeter. 


Ale to za chwil parę, bo obecnie zaangażowany będę głównie w przygotowanie się do poprowadzenia "Gutkowych" devWarsztatów, na temat testów obciążeniowych właśnie.

 

Zapisy już się zakończyły, ale nadal zachęcam na zapisywanie się na Wait Listę, a nóż się uda. Tym razem odbędą się one u mojego chlebodawcy, czyli w Banku Millennium. Będą to warsztaty mocno "narzędziowe", bo nauka wykonywania load testów bez narzędzi obyć się nie może. A wraz z nauką narzędzi będziemy się też uczyć omijania typowych problemów i błędów, jakie możemy przy okazji popełnić. Cel warsztatów: nauczyć wszystkich wykonywania świadomie i skutecznie load testów swoich sytemów. I przede wszystkim, zachęcić do ich wykonywania. No i będzie darmowy obiad, przekąski oraz inne atrakcje:) Oprócz nauki liczę też na pozytywną integrację i nowe znajomości!


PS. Odnośnie WG.NET, gwoli tradycji dzielę się wrażeniami z pozostałych wystąpień. Czyli w tym wypadku bardzo fajnego snacka Mariusza Krzanowskiego "Historia jednej kolejki". Szczególnie przypadło mi do gustu użyte demo napisane w JavaScripcie obrazujące omawiane zagadnienie. A był nim temat komunikacji opartej o wiadomości oraz kolejki i wynikające z niej możliwe problemy wydajnościowe. Więcej niestety nie pamiętam, bo byłem zestresowany, ale chętnie sobie to jeszcze kiedyś obejrzę na YT ;)

blog comments powered by Disqus