Blog Kokosa

.NET i okolice, wydajność, architektura i wszystko inne

NAVIGATION - SEARCH

Konrad 2.0 czyli praca na swoim


I stało się. Odszedłem z etatu w Banku Millennium i idę "na swoje". Dziś właśnie jest mój pierwszy dzień "wolności".

Gdy w kwietniu 2015 roku po raz pierwszy występowałem na WG.NET, serce mało nie wyrwało mi się z klaty ze stresu. Jak dziś pamiętam jak wracając do domu musiałem wstąpić po dużą porcję frytek by uzupełnić spalone z tremy zapasy. To była realizacja od dawna drzemiącego, ale mocno uśpionego we mnie marzenia, by coś "porobić". Byłem już wtedy mocno wkręcony w udzielanie się na StackOverflow, ale publiczne wystąpienie to był kolejny etap. Połknąłem bakcyla totalnie. To mnie kręci i to lubię. Bardzo liczny i pozytywny odzew w ankietach tylko nakręcił mnie dodatkowo.  

Bardzo wiele się wydarzyło od tamtego czasu, co opisywałem już w swoich podsumowaniach roku 2015 i roku 2016. Rok 2017 też zapowiada się na przełomowy. Miłym wyróżnieniem jest nagroda MVP, którą otrzymałem w lutym. Idąc dalej za ciosem, podjąłem skądinąd niełatwą decyzję by podziękować za współpracę dotychczasowemu pracodawcy i iść w nieznane. Gdy dwa lata temu o czymś podobnym pisał Maciek, nie ukrywam, że marzyło mi się pójść w podobną stronę. Ale tylko w odlegych marzeniach, gdziś, kiedyś. Sam jestem zaskoczony jak szybko się zdecydowałem. Ale oto idę w podobną stronę. Jak nie teraz, to pewnie nigdy.

Mam całą tablicę zapisaną pomysłami, co mógłbym robić "na swoim". Najbliższe miesiące to przede wszystkim full-time dalsze pisanie książki. Ale to też coraz więcej szkoleń, konsultacji i innych ciekawych zadań. Nie ma co ukrywać - żę tak zacytuję Maćka - jaram się. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to rzeczy które bardzo lubię robić ale teraz musiałem robić po nocach (blog, przygotowanie konferencji itd.) będę robił "w godzinach pracy". To się też powinno pozytywnie odbić na moim życiu prywatnym, co nie ukrywam było jednym z ważniejszych argumentów za tą zmianą.

Odbyłem przez te dwa lata bardzo intensywną drogę. To jest też moim zdaniem całkiem fajne doświadczenie, o którym chciałbym opowiedzieć. Mam w przygotowaniu o tym "miękką" prezentację, której premiera będzie we wrześniu. Jeśli się spodoba, to może poopowiadam jej więcej!

Jeszcze odnośnie Banku Millennium. To było świetne 6 lat ze względu na poznanych tam ludzi. Po prostu na "mnie już czas". Ale polecam jeśli szukacie ciekawych wyzwań architektoniczno-projektowych, czy to w .NET czy w Javie. Odezwijcie się do mnie to mogę opowiedzieć coś więcej - rekrutacja jest tam otwarta :)

I to na razie tyle. Mam nadzieję, że dzięki tej zmianie będzie mnie w sieci więcej i więcej - w wartościowy dla Was sposób oczywiście!

PS. Teraz pora wymyśleć nazwę mojego nowego imperium...

blog comments powered by Disqus