Blog Kokosa

.NET i okolice, wydajność, architektura i wszystko inne

NAVIGATION - SEARCH

Kalendarz .NETowca na rok 2016

Pierwszy miesiąc roku 2016 za nami, śniegi zaczynają topnieć, organizatorzy konferencji zaczynają budzić się z letargu. Zatem można zacząć rozglądać się co ciekawego na tym polu zapowiada się w tym roku. Co prawda pierwsze konferencje mamy już za sobą, np. świetne wrocławskie BoilingFrogs ale zdecydowana większość jeszcze przed nami. W moim przeglądzie skupiam się przede wszystkim na wydarzeniach w Polsce i najbliższej okolicy, bo zawsze warto spróbować być na konferencji osobiście. Z bardziej odległych konferencji wymieniam tylko kilka z największych, które można śledzić online. Tematyka - .NET i bardziej ogólnie, projektowanie, architektura, rozwój itp.

Spójrzmy zatem, jakich dat warto wyczekiwać, kiedy planować urlopy! Kilka z terminów jeszcze nie jest znanych, nie wszystkie są w pełni potwierdzone. Podaję wtedy orientacyjną datę na podstawie zeszłorocznych wydarzeń. Gdy brakujące terminy zaczną się klarować, będę je sukcesywnie uzupełniał.

16.01 (Wrocław) - BoilingFrogs - pierwsza edycja bardzo udanej konferencji nie dotyczącej konkretnej technologii, ale ogólnie pojętego Software Craftmanship. Mimo że już się odbyła, zamieszam by lista ciekawych konferencji tego roku była kompletna.

09.03 (Warszawa) - Azure Day Poland - ciekawie zapowiadająca się konferencja poświęcona rozwiązaniom Microsoft Azure. Jako prelegenci m.in. wszyscy czterej polscy MVP w tej kategorii.

10.03 (Wrocław) - Wroc# - szał panujący by zapisać się na tę konferencję najlepiej świadczy, że warto. Pule po 200 biletów rozchodziły się w sekundę. Na pewno to zasługa nazwisk prelegentów oraz opinii po zeszłorocznej edycji - szczególne za atmosferę. Na pewno ważny punkt w roku. Niestety zapisy formalnie już minęły, ale być może są jeszcze do zgarnięcia jakieś pule w konkursach itp. 

11.04 (Warszawa) - 4 Developers - 12 ścieżek, 125 wykładów, 1200 uczestników. Naprawdę imponująca konferencja, organizatorzy mówią - festiwal technologiczny. Tematycznie bardzo szeroko - Java, .NET, PHP, architektura, umiejętności miękkie. Tam nie może być nieciekawie! Zaczynają się pojawiać informacje o pierwszych prelegentach, a nad ścieżką merytoryczną .NET czuwa Maciej Aniserowicz. 

16.04 (Łódź) - GetNet - jeden z dwóch GetNetów, wysoko cenionych za zawartość merytoryczną i zyskujących miano głównych konferencji stricte .NETowych. Znani prelegenci, głównie z Polski, zorganizowanych w dwie ścieżki prezentacji. Data potwierdzona przez anonimowe, nieoficjalne źródło:)

14-16.09 (Kraków) - DevDay - kolejne duże wydarzenie, szczególnie cenione za atmosferę. Podobnie jak Wroc#, dużo zagranicznych i znanych gości, dwa dni wykładów i jeden dzień warsztatów.

01.10 (Białystok) - Programistok - druga edycja konferencji łączącej społeczność .NET, JavaScript, Ruby i Pythona. Byłem w zeszłym roku i polecam. Bardzo bym chciał zobaczyć co uda się zorganizować tym razem. Szczególnie jestem ciekaw nowych pomysłów "marketingowych", które świetnie promowały poprzednią edycję. 

20-21.10 (Warszawa) - .NET Developer Days - ciekawe wydarzenie, w moim odczuciu zapełnia lukę po ubitym przez Microsoft MTSie, szczególnie że już drugi raz odbędzie się w tym samym miejscu i podobnym czasie co konferencja, którą organizował Microsoft. W zeszłym roku gościem był m.in. Scott Hanselmann.

~24.10 (Gdańsk) - GetNet - drugi z GetNetów. Jak sami piszą organizatorzy "największe wydarzenie .NETowe w Polsce Północnej". Jeśli jesteś z północy, nie może Cię tam nie być. W zeszłym roku wśród prelegentów m.in. Oren Eini (twórca RavenDB). W zeszłym roku odbył się 24 października.

~31.10 (Internet) - dotNetConf PL - wirtualna konferencja on-line, którą możemy sobie wygodnie obejrzeć w kapciach przed komputerem. Termin się klaruje, organizatorzy piszą, że może będzie nawet kilka dat.

09.11 (Lublin) - Expert Summit - wszystko na temat technologii Microsoft, wykłady prowadzone przez ekspertów związanych z Microsoft, MVP itd. W zeszłym roku odbył się 5 listopada.

16-20.11 (Wilno) - Build Stuff 2016 - jedyna zagraniczna konferencja na liście, ale względnie bliska. 3 dni prelekcji, 2 dni warsztatów, całe mnóstwo ciekawych prelegentów (w tym zdecydowana większość zagranicznych). 

Poza powyższą listą warto jeszcze śledzić, kiedy odbędzie się zagraniczna edycja dotNetConf, która również jest wirtualną konferencją on-line. Do tego Microsoftowy BUILD na przełomie marca i kwietnia to sporo ciekawej treści na Channel 9 - warto popatrzeć. 

Jeśli macie dużo czasu i pieniędzy, albo firma może was sponsorować, przyjrzyjcie się jeszcze konferencjom Leetspeak (październik), NDC London (styczeń) i NDC Oslo (czerwiec), SDD (maj).

Do zobaczenia, gdzieś, kiedyś, na konferencji! Jeśli na coś się wybierzesz dzięki temu postowi, to tym przyjemniej będzie porozmawiać! A czemu warto bywać? Piszę o tym m.in. w poście "Angażuj się!".

blog comments powered by Disqus