Blog Kokosa

.NET i okolice, wydajność, architektura i wszystko inne

NAVIGATION - SEARCH

.NET Developer Days 2016 - za 102 dni!

Czas naprawdę "szybko leci". Prawie jak wczoraj pamiętam udział w konferencji .NET Developer Days 2015, a tutaj już na poważnie rozkręciła się organizacja tegorocznego wydarzenia. Było ciekawie, więc z dużym zainteresowaniem śledziłem doniesienia organizatorów na temat tego, co szykują w tym roku. Poprzednią edycję szczegółowo opisałem we wpisie ".NET DeveloperDays - debriefing". Zapraszam do jej przeczytania, ale podsumowując - atmosfera, jedzenie, prelegenci - wszystko na plus. Było to duże wydarzenie, w którym uczestniczyło około 500 developerów. W ciągu dwóch dni, w dwóch ścieżkach, odbyło się w sumie 20 prelekcji, w tym gości takich jak Scott Hanselman i Scott Hunter. Swoją drogą, można je już obejrzeć na Channel 9. Ja najbardziej polecam "Scaling Yourself: Information Overload and Personal Productivity" Scotta Hanselmana na temat osobistej produktywności i rozwoju. Sesja bardzo w tematach, o których pisałem w "Jak się rozwijać" oraz "Technika Pomodoro (...)".

netdeveloperdays2015_small

Moim jedynym i głównym zastrzeżeniem zeszłorocznej edycji było to, że w tej ściśle .NETowej konferencji dość mało było... samego .NETa. Wyraźnie widoczne było królowanie tematyki JavaScriptu i Azure. Życzyłem sobie w duchu, by w następnym wydaniu więcej było .NETowego "mięcha". I oto jest, o czym w dalszej części!

.NET Developer Days 2016 odbędą się w 20-21 października, w tym samym miejscu - hali Expo XXI w Warszawie. Pozostało zatem 102 dni do konferencji, znamy jej agendę i widać, że warto już zacząć namawiać swoich przełożonych do "wysyłki" siebie wraz koleżankami i kolegami z pracy. A czemu warto?

Po pierwsze, w tym roku rozmach będzie jeszcze większy, bo zamiast dwóch mamy trzy ścieżki równoległe i w sumie około 30 sesji. Po drugie, nie chcę tu deprecjonować pozostałych prelegentów, ale dla mnie gościem #1 będzie Jon Skeet. Tak, ten koleś, który na StackOverflow jako pierwszy uzbiera milion punktów reputacji, nieustannie i niezmordowanie odpowiadając na wszelkie niuanse związane z językiem C#. Jest też autorem książki "C# in Depth". Jest ogólnie jednym z prawdziwych wymiataczy języka C#. I będzie miał trzy sesje - otwierający keynote "C#: Open, Evolving, Everywhere", a drugiego dnia "Abusing C#" oraz "Immutability in C#". Jeśli ktoś taki mówi o czymś takim, to nie może być nieciekawie. Gościem #2 jest zdecydowanie Ted Neward, kolejny wymiatacz, siedzący w internalsach .NETa i Javy, autor m.in książki "Shared Source CLI Essentials" (aka "Rotor book", kto nie czytał niech poczeka kilka dni na moją recenzję). Jego dwóch sesji pt. "Busy .NET Developer’s Guide to Task Parallel Library (TPL)" oraz "Busy Developer’s Guide to Garbage Collection" na pewno nie pominę. Szczególnie ta druga mnie osobiście dotyka - ej! przecież to MÓJ temat!

Ale to nie koniec, bo innych wartościowych prelegentów nie brakuje. Zdecydowanie cieszy mnie nurt architektoniczno-projektowy dotyczący tematów DDD, CQRS i microserwisów: Dino Esposito "Hands-on Experience: What it Means to Design a Domain Model" oraz "DDD: Where’s the Value and What’s in It for Me?", Sean Farmar "Why Service Oriented Architecture?" i "Building (micro) services in .NET", Maciej Aniserowicz "CQRS for... everyone!", Daniel Fisher "CQRS: My 42". No i zamykający keynote Ted Newarda "Rethinking Enterprise".

Nie będę przytaczał całej agendy, ale i chcący znaleźć konkrety dla developerów też bez problemu je odnajdą. Mnie osobiście cieszy temat scricte web wydajnościowy - Don Wibier "Breaking Bad: you CAN make Fast Web Pages". Ale poza tym jest F#, Angular, ASP.NET Core, Docker itd. itp.

Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony tegoroczną agendą. A szansa osobistego poznania i (mam nadzieję) pogadania z takimi ludkami jak Jon Skeet oraz Ted Neward tylko dodatkowo nakręcają mnie na to wydarzenie. Już teraz widzę, że niestety nie na wszystkim na czym bardzo chciałbym być, dam radę być, bo niestety nie posiadam daru bilokacji.

Uwaga! Do końca lipca jest taniej, potem co dwa miesiące konferencja drożeje o kolejne 200 PLN.

Uwaga 2! Dla wytrwałych, którzy doczytali do końca. Do wygrania będzie jedna wejściówka w konkursie, który z tej okazji przygotuję. Będzie to za miesiąc/dwa, ale już teraz zapowiadam!

 

blog comments powered by Disqus