Blog Kokosa

.NET i okolice, wydajność, architektura i wszystko inne

NAVIGATION - SEARCH

AAAAAby zostać MVP

mvp_self

AAAAAby zostać MVP... zgłoś się sam! Program Microsoftu o nazwie Most Valuable Proffesional istnieje już od wielu, wielu lat i jest swoistym, honorowym wyróżnieniem osób z pasją, które działają na rzecz społeczności, szerząc wiedzę i dzieląc się doświadczeniem. Ludzie którzy inspirują, organizują i pomagają. Tak przynajmniej ja na ten projekt patrzę i tak chciałbym MVP kojarzyć. Jakieś przykre komentarze, że to "marketingowcy Microsoftu" mnie nie interesują. Zawsze w takich sytuacjach zamiast się bez sensu sprzeczać, wolę zastanowić się co można zrobić by coś zmienić. Kategoria Visual Studio and Development Technologies czeka!

Problem jest taki, że formuła "ktoś zgłasza kogoś" jest mocno... niedookreślona. Społeczność jest wdzięczna i miła ale raczej zajęta i zgłoszenie kogoś to chyba spora rzadkość. Sami MVP też raczej zajęci masowo nie zgłaszają innych. W efekcie mam wrażenie, że każdy myśli, że to ktoś inny powinien zgłosić "tego kolesia" albo "tę pannę" i ostatecznie nie zgłasza... nikt. Dlatego ponieważ jest taka możliwość, czemu nie wziąć spraw w swoje recę i nie zgłosić się samemu?

Po co?

Zostanie MVP w żadnym wypadku nie powinno być celem samym w sobie. Dla mnie byłoby po prostu fragmentem znacznie szerszej i dłuższej drogi. Drobnym poklepaniem po ramieniu - "keep doing!". Co więcej, liczę, że to byłaby w tej drodze zauważalna pomoc. Choćby uchylająca trochę szerzej drzwi na różne konferencje. Czyli koło się zamyka, a nie kończy - być może dzięki temu uda się mówić na jeszcze większych konferencjach, o jeszcze większym zasięgu.

Kiedy?

Teraz! Działam już od ponad roku i choć są okresy mniej lub bardziej aktywnie, statystycznie rzecz biorąc nie będę raczej w stanie robić znacznie więcej niż udało się przez ostatni rok. Jeśli to jest za mało, to raczej nigdy nie zostanę MVP. Więc na co czekać?

MVP_history

Lista moich aktywności z okresu, który podlega nominacji.

Jak?

O ile mogę mówić w czyimś imieniu, podobne myśli i przemyślenia jak ja ma conajmniej dwoje dev-kumpli - Szymon Kulec i jeszcze jeden, który ostatecznie nie zdecydował się jeszcze na udział w tej akcji. Jakiej akcji? Zatem robimy akcję publicznego zgłoszenia do MVP. A bo tak. Żeby było weselej i ciekawiej. Każdy zgłasza siebie i drugą osobę. Szymona zapewne kojarzycie, ale i tak krótkie info o nim (zupełnie nie wyczerpujące zasług) wraz z wpisem podobnymi do mojego:


Szymon Kulec - pracujący w Particular Software nad znakomitym NServiceBusem, ekspert w dziedzinie wydajnego kodu .NETowego, autor ważnych kontrybucji open source w tym zakresie, znakomity prelegent i współorganizator Warszawskiej Grupy .NET. Również opisuje naszą akcję.


Czy możesz pomóc? Jeśli skądś mnie lub kolegę kojarzysz, jeśli Ci się dobrze słuchało albo czytało coś naszego - tak, możesz pomóc! Możesz również Ty nas zgłosić poprzez stronę Nominate an MVP. Formularz jest bardzo prosty, właściwie jedynie nad czym się trzeba zatrzymać to pole "Tell us why you are nominating this individual for the Microsoft MVP Award Program". Tutaj myślę, iż wystarczą 2-3 proste zdania, że pojawiamy się na różnych eventach, skąd nas kojarzycie, co widzieliście, co się podobało (jeśli coś się podobało) itd. PS. Jako email podajcie kkokosa@f28-studio.com Smile

I to tyle. Zobaczmy co z tego wyjdzie!

blog comments powered by Disqus